Niezapomniane spotkanie klasy 3b z panem Łukaszem Wierzbickim

NIEZAPOMNIANE SPOTKANIE z Panem Łukaszem Wierzbickim, autorem książek dla dzieci i młodzieży 15 listopada w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej spotkały się wraz z innymi dziećmi Bystre Rekiny z klasy 3b. Z zapartym tchem słuchaliśmy, jak pisarz opowiadał o przygodach: misia Wojtka, znanego współczesnego podróżnika Aleksandra Doby oraz Kazimierza Nowaka, który jeszcze przed II wojną światową przejechał rowerem Afrykę. Autor zaprosił mnie i chłopca do odegrania scenki "oko w oko z żarłaczem" z książki pt. "Ocean to pikuś" o Aleksandrze Dobie, który pokonał rekina używając wiosła. Pan Łukasz Wierzbicki został pisarzem, mając zaledwie sześć lat, dzięki posiadanej bardzo rozwiniętej wyobraźni. Był już na wszystkich kontynentach, oprócz Antarktydy. Najbardziej ucieszyła nas możliwość nabycia książek z jego autografem, wśród których na uwagę zasługują takie tytuły jak: "Afryka Kazika", "Dziadek i niedźwiadek", "Machiną przez Chiny", "Ocean to pikuś", "Wokół świata na wariata", która powstawała aż 7 lat i liczy 62 rozdziały. Spotkanie autorskie, w którym uczestniczyliśmy pozostanie na długo w naszej pamięci.

Aniela Dudko, kl.3b

Data dodania: 2023-11-17 08:17:06