Moc ziół

Dzisiaj naszą szkołę odwiedziła absolwentka, moja uczennica Dorota Krześniak - z wykształcenia inżynier zielarstwa. Ukończyła studia na kierunku Zielarstwo i Terapie Roślinne na  Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Pani Dorota to miłośniczka przyrody i kontaktu z naturą, podróżniczka. Pasję zielarską odziedziczyła po dziadku, który zbierał isuszył rośliny. Swoje doświadczenie zdobywa, odwiedzajac miejsca, w których zielarstwo jest wciąż żywe. Odbywała staż pracy w Karkonoskim Parku Narodowym, pracowała w Pijalni Ziół podlaskiej firmy "Dary Natury", uczyła się na farmie z uprawą roślin zielarskich w Szwajcarii. Prowadzi stronę "Zioła Wędrowne", gdzie dzieli się wiedzą zielarską oraz relacjonuje swoje podróże.

Dorota w czarujący sposób opowiadała nam o niezwykłych właściwościach roślin, które przyniosła do szkoły. Jej wiedza wzbudziła duży szacunek i podziw. Serdecznie dziękujemy za tę lekcję natury.

Data dodania: 2020-11-02 12:52:35
Data edycji: 2021-06-21 09:16:35