22 kwietnia, z okazji Projektowanej Okazji Edukacyjnej związanej z obchodami Dnia Ziemi, uczniowie klas 4-8 będą uczestniczyć w zajęcia od godziny 8:00 do 12:25

Mistrzostwa Województwa w Siatkówkę Plażową 2021

Dnia 14 czerwca 2021 w Kołobrzegu, odbyły się Mistrzostwa Województwa w Siatkówce Plażowej IMS. Naszą szkołę reprezentowały  dwa zespoły, dziewczęta oraz chłopcy w składzie: Monika Dadeło, Magda Leśniak i Antonina Wróbel,  Daniel Szkólnik, Kacper Grycz i Kuba Kozak.

W kategorii dziewcząt, graliśmy systemem brazylijskim - 2  porażka eliminowała zespół z turnieju.  Nasze uczennice w pierwszym meczu, zmierzyły się z drużyną ze Szczecinka, wygrywając to spotkanie dość gładko 15: 4. W drugim meczu nasze siatkarki musiały uznać wyższość zespołu ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Goleniowie, przegrywając 6:15. Kolejny mecz rozegraliśmy z  II drużyną z Kołobrzegu. Po zaciętej walce wygraliśmy 15:13 i tym samym awansowaliśmy do najlepszej „czwórki” w Województwie. W półfinale spotkaliśmy się z I zespołem z Kołobrzegu. Mecze półfinałowe rozgrywane były  do 2 wygranych setów. Pierwszy set, padł łupem drużyny z nad morza. Kołobrzeżanki wygrały tego seta 18:16. W drugim secie nasze uczennice "wrzuciły wyższy bieg" i dość pewnie wygrały 15:9. Czekał nas „tie break”. Ostatni set obfitował w wielkie emocje  i do samego końca,  nie było wiadomo, kto  będzie grał w finale. Dzięki  walce do samego końca, to nasze zawodniczki odniosły zwycięstwo  15 :13. W finale spotkaliśmy się ponowne z zawodniczkami z SP4 Goleniów. Niestety i tym razem, musiałyśmy uznać wyższość naszych przeciwniczek, przegrywając 2:0 w setach. Tym samym zdobyliśmy II miejsce w Finale Mistrzostw Województwa w Siatkówce Plażowej.

Chłopcy grali systemem „każdy z każdym”. Pierwszy mecz to pojedynek z I zespołem z Kołobrzegu , który przegraliśmy 21:13. W kolejnym spotkaniu, zmierzyliśmy się z  SP1 Szczecinek. Nasi chłopcy od początku grali  pewnie, wygrywając 21:7 . Następnym meczu spotkaliśmy się z II zespołem z Kołobrzegu , który pokonał nas 21:10. Ostatni i decydujący mecz, który decydował o miejscu na podium, czekał nas z zawodnikami z SP4 Goleniów. Chłopcy wyszli w pełni skoncentrowani i zmobilizowani na boisko. Od początku grali bardzo pewnie, nie tracąc prowadzenia do samego końca, wygrywając seta 21:8. Tym samym zajęli III  miejsce i zostali brązowymi medalistami Mistrzostw Województwa w Siatkówce Plażowej.

Wielkie brawa i gratulacje dla naszych Uczniów i ich Trenerów !!! Jesteśmy z was dumni !!!

Trenerami obu zespołów byli nasi nauczyciele Wychowania Fizycznego: Ewa Frontczak i Michał Staniucha .

Data dodania: 2021-06-16 09:28:43
Data edycji: 2021-06-26 15:36:45