Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

Uczniowie Oddziału Przygotowawczego obserwowali w środę zmagania drużyn ratowniczych, uczestniczących w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy. Odbywały się one w Goleniowie na placu obok Rampy Kultura. Widzieliśmy bardzo realistycznie zainscenizowany wypadek samochodowy, w którym poszkodowanym w nim ludziom udzielali pomocy ratownicy. Wezwano także karetkę pogotowia i straż pożarną, które przyjechały na sygnałach. Można było także obserwować, jak należy udzielać pomocy w różnych sytuacjach zagrażających naszemu zdrowiu i życiu, np. w upadku z dużej wysokości, silnego poparzenia, zasłabnięcia i wielu innych sytuacjach, które mogą się nam w życiu przydarzyć. Największe wrażenie zrobił jednak symulator wypadkowy, w którym można było doświadczyć prawdziwego dachowania.  Czworo z nas odważyło się przeżyć taki pozorowany wypadek. Dzisiejszy dzień wiele nas nauczył.

Wychowawczyni
Grażyna Górska