Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Mikołajki z SP2

Mikołajki z SP2

Mikołajkowa magia otuliła dzisiaj naszą szkołę swoim ciepłym, świątecznym klimatem jak baśniową kołderk. Na korytarzach i w salach było czerwono od mikołajkowych czapeczek i ubiorów. Zewsząd otaczały nas piękne dekoracje, zwisały z sufitów, dekorowały ściany, drzwi i okna, przez co mieliśmy wrażenie, że znajdujemy się w zaczarowanej Krainie Świętego Mikołaja, gdzie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki powstawały kolorowe kartki świąteczne, choinki, okazałe stroiki, przepyszne pierniczki, barwne malunki na twarzach, magiczne balonowe zwierzęta, zimowy tor przeszkód, a nawet śnieg. Był też, oczywiście, Św. Mikołaj, bo jakże by go mogło zabraknąć? Każdy mógł sobie zrobić zdjęcie z tym dostojnym Gościem.

Ale najbardziej magiczne chwile przeżywaliśmy wraz z małymi artystami (chórek"Do re mi", kl. 1a i 1b, 2a i 5b) w sali gimnastycznej, gdzie przy kominku, w którym wesoło płonął ogień, przenieśli nas w zaczarowany świat Bożego Narodzenia, że mogliśmy poczuć magię miłości i dobra w naszych sercach. Po tych wszystkich atrakcjach można było najeść się do syta w mikołajkowej stołówce oraz rozkoszować się słodyczą przygotowanych przez rodziców rozpływających się w ustach deserów, a także posmakować waty cukrowej i popcornu. Kto chciał, mógł nawet zamienić się na chwilę w elfa lub zrobić sobie zdjęcie w pamiątkowej ramce. Byli także amatorzy świątecznego kina, w którym wyświetlano film pt. "Strażnicy marzeń". A szczęściarze wygrali tzw. "Bon na niepytanie". 

Podczas "Mikołajek z SP2" nie zabrakło też szlachetnych inicjatyw: zbierano pieniądze na rzecz chorego Mateuszka, a dochód z samego Festynu będzie przeznaczony na potrzebny uczniów z SP2. 

By spędzić z nami ten miły czas, przybyła do nas, m.in. Pani Wiceburmistrz: Anita Jurewicz. Wspaniale witały wszystkich przybyłych nasze Panie Dyrektor: p. Krystyna Bielecka- Zagórna, p. Beata Glądała i p. Małgorzata Wojciechowska. Nasi Kochani Rodzice wraz z ich przedstawicielami, Paniami: Moniką Katarzyną Piętą, Katarzyną Pełnikowską, Alicją Szwed i Anną Ziemiańską, z uśmiechem i ciepłem obsługiwali poszczególne stanowiska oraz czuwali wraz z nauczycielami nad sprawnym przebiegiem imprezy. Gorące podziękowania płyną również do całego Zespołu mikołajkowego z p. Deborą Szkudlarek i p. Anetą Żak- Izbińską na czele jako organizatorek tego wielkiego przedsięwzięcia oraz do wszystkich wychowawców i nauczycieli za ich pełną zaangażowania i radości pracę; podziękowania dla p. Ewy Frontczak za działalność Samorządu Uczniowskiego podczas Festynu, dla uczniów, którzy włączyli się w pomóc, zwłaszcza dla Oli Ziemińskiej, która przygotowała występ taneczny dzieci i pomagała wszędzie tam, gdzie była taka potrzeba. Dziękujemy p. Dorocie Gąsior za przygotowanie występu chórku i dekorację szkoły, p. Danucie Gielnik za klimatyczny wystrój sceny z "prawdziwym" kominkiem oraz całemu Zespołowi dekorującemu tak zjawiskowo naszą szkołę. Dziękujemy p. Gosi Giniewskiej za nagłośnienie i obsługę sprzętu. Oczywiście, nie byłoby możliwe zrobić wszystkiego bez nieocenionej pomocny Pana Waldka i Pana Sławka- naszych wspaniałych woźnych. Dziękujemy także naszym kochanym Paniom z obsługi, dzięki którym zawsze jest czysto, a w ten wyjątkowy czas mikołajkowy musiały naprawdę włożyć dużo wysiłku, by wszystko lśniło

Szczególne podziękowania należą się naszym SPONSOROM, bez których ta impreza nie miałaby takiej wspaniałej oprawy:

  • Piekarni "Społem"' 
  • Panu Arkadiuszowi Prunesti, 
  • Państwu Kudlik- Plantacja w Marszewie,
  • Pani Joannie Sosnowskiej,
  • Firmie "Hersta" z Lubczyny,
  • Panu Sebastianowi Łapotowi, 
  • Nadleśnictwu Goleniów.

Dziękujemy wszystkimi zaangażowanym w organizację Festynu i wszystkimi przybyłym, za to, że mogliśmy z Wami i dzięki Wam przeżyć te magiczne chwile. 

MBodnar

Data dodania: 2022-12-03 16:29:45
Data edycji: 2022-12-08 13:43:31
Ilość wyświetleń: 190
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej