Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w ostatnim tygodniu października  uczniowie z klas pierwszych poznali teatrzyk kamishibai  oraz wysłuchali  z zaciekawieniem baśń  Hansa Christiana Andersena pt.,, Brzydkie Kaczątko”.  Kamishibai to forma małego spektaklu teatralnego, która uczy i bawi, zabierając dzieci w podróż do magicznej krainy teatru i literatury. Natomiast w klasie  4a i 7a czytaliśmy fragment książki Barbary Gawryluk pt.,, Moc Amelki” o siedmioletniej dziewczynce z Kijowa śpiewającej w schronie, która stała się symbolem wszystkich dzieci w Ukrainie, którym wojna zabiera dzieciństwo. Swój nowy dom znalazła w Polsce, tu chodzi do szkoły, rozwija swoje talenty, śpiewa i maluje. Uczniowie wysłuchali wykonania Amelki,  a na zakończenie zajęć  pięknie zaśpiewali  ,,Mam tę moc” z filmu Kraina Lodu w języku polskim i ukraińskim.

Magdalena Mielczarek

Data dodania: 2022-11-01 19:20:25