Międzynarodowy Dzień Ziemi

Międzynarodowy  Dzień Ziemi

Dzień ten znany jest na świecie od 1970 roku, a Polsce obchodzony już po raz 30., łącznie świętowany 22 kwietnia w 192 krajach. W tym roku przeprowadzony pod hasłem: ''Działania na rzecz ochrony klimatu''. Z okazji Dnia Ziemi zawsze warto sobie zadać pytanie: Jak ważna jest dla mnie Ziemia? Co robię, by ją codziennie dostrzegać, podziwiać, szanować i chronić? Czy mam świadomość, że przez konsumpcyjne działania człowieka codziennie znika bezpowrotnie jakiś gatunek, obszar czy pokrywa lodowa Grenlandii?

Dzieci z klasy 2b bardzo lubią uczestniczyć w działaniach proekologicznych. Z okazji Dnia Ziemi, w domowej formie, ale łącząc zadania i pomysły, zrealizowały wspólny projekt ekologiczny. W jego wyniku powstały domowe eko-kodeksy i fantastyczne designerskie ozdoby do pokoju: torebki, stroje, pomysłowe sprzęty, gry, zabawki i plakaty.Trudno w to uwierzyć, że wszystkie te rzeczy są wykonane z odpadów lub przedmiotów, którym drugoklasiści (z pomocą rodziców) nadali zupełnie nowe znaczenie. BRAWO DZIECI!!

BR

Data dodania: 2020-04-28 08:26:30