Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek w dniu 5 listopada, biblioteka szkolna przygotowała dla dzieci baśń pt.,, Królewna Śnieżka” w formie teatrzyku kamishibai. Kamishibai (jap. kami – papier, shibai - sztuka) oznacza teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji. Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystująca kartonowe plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę  na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych, w której przedstawiane są kolejne fragmenty opowiadania. Dzieci z klas pierwszych oraz oddziału przedszkolnego  z wielkim zainteresowaniem wysłuchały baśni, świetnie radziły sobie z zagadkami i chętnie odpowiadały na zadawane pytania. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kolorowanki z postaciami z bajki. Czas odwiedzin szybko minął i sprawił dzieciom wiele radości. Dzień Postaci z Bajek to doskonała okazja do zabawy, przypomnienia sobie zaczarowanego świata baśni oraz promowania czytelnictwa i rozwijania zainteresowań czytelniczych.

Magdalena Mielczarek

Data dodania: 2021-11-10 08:42:31