Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzimy 5 listopada to święto ustanowione w rocznicę urodzin Walta Disneya. Każdy z nas na pewno miał w dzieciństwie swoją ulubioną bajkę lub postać, którą uwielbiał. Z tej okazji w dniu 4 listopada biblioteka szkolna zorganizowała akcję czytania bajek młodszym uczniom przez uczniów klasy VIII, Aleksandrę, Nikolę oraz Dominika, którzy wcielili się w postacie bajkowe. Odwiedziliśmy oddział przedszkolny, klasy pierwsze, drugie, trzecie, czwarte, świetlicę oraz salę SI, w których panowała wspaniała atmosfera. Dzień Postaci z Bajek, to nie tylko świetna zabawa, ale także doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Książki rozwijają wyobraźnię, wzbogacają słownictwo, uczą myślenia przyczynowo-skutkowego oraz kształtują postawy moralne . Warto więc po nie sięgać jak najczęściej.

Magdalena Mielczarek

Data dodania: 2022-11-07 14:10:17