Międzyklasowy konkurs wiedzy matematycznej 1 z 10

Maja Serej - uczennica klasy 6b oraz Jakub Rozenek - uczeń klasy 8c
zostali dzisiaj zwycięzcami Międzyklasowego konkursu wiedzy matematycznej 1 z 10.

W październiku odbył się pierwszy etap konkursu. Przystąpiło do niego 80 uczniów z naszej szkoły. Na podstawie wyników testu, który rozwiązywali uczniowie wyłonionych zostało 10 uczniów z klas 5-6 oraz 10 uczniów z klas 7-8, którzy uzyskali najwyższe wyniki. Uczniowie ci zostali zakwalifikowani do etapu II, który odbył się w naszej szkole dzisiaj.

Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas 5-6 oraz 7-8 i był wzorowany na telewizyjnym konkursie 1 z 10.

II i III etap konkursu odbył się z udziałem widowni, którą stanowili uczniowie naszej szkoły.

Zgodnie z regulaminem konkursu, uczestnicy otrzymali trzy szanse, które oznaczone były żółtymi paskami przy ich stolikach. Pytania były czytane uczniom w takiej kolejności, w jakiej wylosowali oni miejsca przy stolikach. Na udzielenie odpowiedzi uczestnik miał 5 sekund. Błędna odpowiedź lub jej brak powodowała utratę jednej szansy. Utrata trzeciej szansy kończyła grę danego ucznia.

Do etapu III zakwalifikowanych zostało trzech uczniów, którzy zachowali swoje szanse.

W III etapie uczestnicy konkursu otrzymali dodatkowo trzy szanse.

Zwycięzcą została osoba, która najdłużej utrzymała swoje szanse.

Wśród uczniów klas 5-6 zostało zadanych 67 pytań, a wśród uczniów klas 7-8 tych pytań było 57.

Zwycięzcami konkursu zostali:

- uczniowie klas 5-6

• Maja Serej (uczennica klasy 6b) - I miejsce
  • Jan Stepczyński (uczeń klasy 6a) - II miejsce
  • Aleksandra Zaborowska (uczennica klasy 6a) - III miejsce

- uczniowie klas 7-8

• Jakub Rozenek (uczeń klasy 8c) - I miejsce
  • Kacper Grycz (uczeń klasy 7c) - II miejsce
  • Węgierski Amadeusz (uczeń klasy 7b) - III miejsce.

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom Międzyklasowego konkursu wiedzy matematycznej 1 z 10 gratulujemy i życzymy, aby kolejne matematyczne sukcesy się im mnożyły.

Data dodania: 2019-12-12 08:36:25
Data edycji: 2020-08-27 15:23:32