Mecz o wszystko

W lutym uczniowie klas starszych mogli obejrzeć w goleniowskim kinie holenderski film z 2022r., który wyreżyserował C. Schouwenaar. Opowiada on historię Dylana, sparaliżowanego w wyniku wypadku. Jego tata (i zarazem trener) chce, aby syn zaakceptował swoją niepełnosprawność i zrezygnował z futbolu, ale chłopak jest zdeterminowany, aby ponownie grać w piłkę nożną. Przyjaźń Dylana i Yousefa (grających w jedynej drużynie) jest wystawiona na ciężką próbę. Obaj chłopcy marzą o zawodowej grze w piłkę nożną. Dla Dylana nie jest to już możliwe... "Mecz o wszystko" to piękna opowieść o prawdziwej przyjaźni, przezwyciężeniu trudności, wielkiej determinacji, dążeniu nie tylko do zwycięstwa w finale piłkarskich rozgrywek, ale i do znalezienia na nowo życiowej drogi. Polecam obejrzeć, naprawdę warto. Z ciekawostek podam, że w filmie zagrał prawdziwy piłkarz freestyle'owy- Soufiane Touzani, znany także z gry w zespole FC Barcelona.

MBodnar

Data dodania: 2024-02-22 08:35:13