Matematyka w życiu codziennym ucznia szkoły podstawowej

W ramach realizowanego w szkole projektu „Matematyka w życiu codziennym ucznia szkoły podstawowej” czterdziestu pięciu uczniów naszej szkoły wybrało się wczoraj na wycieczkę do Szczecina.

W ramach wycieczki uczniowie mogli zobaczyć  udekorowany świątecznie Zamek Książąt Pomorskich, Plac Solidarności, Filharmonię im. Mieczysława Karłowicza oraz poczuć świąteczną atmosferę spacerując aleją Fontann i aleją Wyzwolenia. Największą atrakcją wieczoru był jednak Jarmark Bożonarodzeniowy, gdzie uczniowie podziwiali nie tylko przepiękne dekoracje świąteczne, ale mogli także posmakować specjałów z regionalnych kuchni naszego kraju.

Zastanawialiśmy się także nad tym, jak działa zegar słoneczny wieczorową porą i czy można zamiast światła słonecznego wprowadzić światło latarni ulicznych....

Na wycieczkę zabraliśmy także Królową Nauk. Przed wyjazdem uczniowie dostali zestaw 10 zadań, które należy rozwiązać. Zadania mają uzmysłowić uczniom, jak ważna jest matematyka w życiu codziennym.

Opiekunami podczas wycieczki byli rodzice naszych uczniów: p.Agnieszka Roszatycka-Krause (mama Mai), p.Amanda Krysztofiak (ciocia Michaliny),  p.Ilona Kroczyńska (mama Karoliny), p. Katarzyna Weychan (mama Hani), p.Przemysław Gałysa (tata Krystiana) oraz p.Tomasz Gul (tata Dominiki), którym składam serdeczne podziękowania za poświęcony czas i opiekę nad uczniami. Bez zaangażowania rodziców nasz wyjazd nie mógłby się odbyć.

Projekt „Matematyka w życiu codziennym ucznia szkoły podstawowej” realizowany jest w ramach programu Edukacja Inspiracja.

Agata Markowicz-Narękiewicz

Data dodania: 2019-12-19 08:40:08