MARCOWA EDUKACJA FILMOWA

Co to jest wyobraźnia? Co to znaczy mieć wyobraźnię i co można sobie wyobrazić? Jak rozwijać wyobraźnię i do czego służy fantazja?Czy fantazja może być niebezpieczna? Na te ciekawe i niebanalne  pytania dzieci z klas I-lll uzyskały odpowiedź podczas szóstego spotkania i prelekcji w ramach edukacji filmowej w naszym kinie. 7 marca obejrzały film animowany produkcji estońskiej pt."Kapitan Morten i Królowa Pająków",  nakręcony  techniką poklatkową.
Wraz z bohaterem filmu, tytułowym kapitanem Mortenem, widzowie udali się w niezwykły, pełen zwrotów akcji, rejs do krainy wyobraźni. Podczas rozmowy w klasie na temat filmu  dzieci z klasy 2b doszły także do wniosku, że wyobraźnia i fantazja mogą być dobrym lekiem na tęsknotę i aby dobrze się bawić, często wystarczy być kreatywnym i inaczej spojrzeć na codzienne przedmioty, np. but taty, który może być... świetnym statkiem.⛵
Beata R.
Data dodania: 2023-03-13 15:01:11