Ludolfina odnaleziona!

Podczas Dnia Otwartego uczennice klasy 7a uczestniczyły w matematycznym escape roomie. Ich zadaniem było uwolnienie księżniczki Ludolfiny.
Aby uwolnić księżniczkę uczennice musiały najpierw odnaleźć trzy koperty z zadaniami, które ukryte były na terenie szkoły. Rozwiązanie zadań pomogło im na otworzenie kłódki na nożyczkach…. Nożyczki bowiem były niezbędne, by rozciąć nimi butelkę, w której znajdowały się kolejne wskazówki potrzebne do otwarcia finalnej skrzynki.
Wiedza i umiejętności, którymi wykazały się dziewczęta pozwoliły na uwolnienie Ludolfiny, co nie było wcale takie łatwe, gdyż prawie wszystkie wiadomości były zaszyfrowane.
Z ewaluacją zajęć oraz innymi ciekawymi projektami realizowanymi na zajęciach matematyki można się zapoznać na stronie: https://www.facebook.com/matematyka.SP2/

A.M-N

Data dodania: 2020-03-08 17:13:34