Legografia

Klasa 2b uczestniczyła w nietypowej i zarazem bardzo ciekawej lekcji geografii z wykorzystaniem "Atlasu Miast Polski" oraz uwielbianych przez dzieci klocków LEGO.

20 marca w Dziale Dziecięcym Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Goleniowie dzieci aktywnie odpowiadały na pytania Pań dotyczące znajomości nazw polskich miast, ich położenia, elementów przyrody, historii, zabytków czy  tradycji. Podzielone na cztery grupy o nazwach: Szczecin, Koszalin, Gdańsk i Malbork analizowały i czytały fragmenty atlasu, a następnie budowały charakterystyczne dla danego miasta budowle. Strategie współpracy  były różne, ale wszystkie bardzo zgodne i twórcze. Po upływie wyznaczonego czasu, dzieci mogły podziwiać swoje konstrukcje i odbyć małą wycieczkę po "sali miniatur".  Dziękujemy Paniom bibliotekarkom (Magdzie, Justynie i Jolancie) za zaproszenie do udziału w  projekcie i miłą atmosferę zajęć.

Beata R .

Data dodania: 2023-03-21 19:24:51