Laboratoria Przyszłości - Listopad

W listopadzie dzięki sprzętowi otrzymanemu w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości   w naszej szkole sporo się działo.

Kadra pedagogiczna uczestniczyła w szkoleniu z obsługi okularów VR. Nauczyciele zostali zaznajomieni z podstawowymi umiejętnościami i wiadomościami związanymi     z wykorzystaniem okularów VR i kostek VR.

Na efekty szkolenia nie trzeba było długo czekać. Pierwsi nauczyciele już przeprowadzili lekcje z wykorzystaniem tego fantastycznego sprzętu. Uczniowie byli zachwyceni!

Długopisy 3D znowu  poszły w ruch!

Długopisy wykorzystywane były w świetlicy szkolnej w celu urozmaicenia zajęć, na zajęciach z terapii ręki i kole „Mądra Główka". Za pomocą długopisu można tworzyć różne przedmioty, kształty, rysunki w trzech wymiarach. Pracując z długopisem uczniowie ćwiczyli cierpliwość, koncentrację doskonaląc przy tym swoje umiejętności manualne. Podczas zajęć uczniowie samodzielnie  wykonali serca  i flagę Polski, a także drukowali wzory z szablonów i ozdabiali je różnymi kolorami filamentu .

Na kole fotograficznym stworzyliśmy mini studio fotograficzne przy pomocy green screen  i lampy oświetleniowej, aparatowi, gimbalowi tworzyliśmy wspaniałe zdjęcia. Za pomocą green screen  mogliśmy robić zdjęcia na tle  pizzy,  emototek, spotkać się z Mario   i Minionkiem i odpoczywać nad jeziorem.

Na kole informatycznym uczniowie w kreatywny sposób uczyli się programowania. Budowali  roboty Lego  education Spike i tworzyli własne programy za pomocą, których wprowadzali roboty w ruch. Poprzez dołączone do klocków czujniki, roboty wykrywały odległość. Dzięki tym lekcjom w atrakcyjny sposób uczniowie mogli wykorzystać swoje umiejętności poznane na lekcjach oraz zaprezentować swoją kreatywność i pracę  w grupie.

Testowaliśmy także maszynę do szycia zakupioną w ramach programu. Pierwsze koty za płoty  i lada moment zabieramy się za szycie.

Korzystaliśmy również z aparatu cyfrowego uwieczniając nim uroczystości i wycieczki szkolne. Uczyliśmy się obsługiwać kamerę, a później nagrywaliśmy próby umiejętności aktorskich na kole teatralnym.

Data dodania: 2022-11-30 07:31:04
Data edycji: 2022-11-30 09:08:33