LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - CZERWIEC

W czerwcu, tak jak w poprzednich miesiącach roku szkolnego 2022/2023, przeprowadzono zajęcia z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu "Laboratoria Przyszłości". Ten nowoczesny sprzęt uatrakcyjnił zarówno zajęcia lekcyjne, jak i pozalekcyjne oraz pozwolił uczniom rozwijać swoje zainteresowania.

Na zajęciach informatycznych, w ramach programowania, uczniowie tworzyli własne projekty i wykorzystywali do tego zestaw LEGO EDUCATION. Ponownie została uruchomiona drukarka 3D, a za jej pomocą uczniowie wykonali podstawę i pionki do gry w kółko i krzyżyk.

Na zajęciach technicznych ćwiczyliśmy praktyczne umiejętności: szlifowaliśmy, ścieraliśmy i przybijaliśmy gwoździe.

Rok szkolny w świetlicy szkolnej zakończyliśmy smakowicie. Piekliśmy gofry, ucząc się przy tym matematyki. Uczniowie zanim upiekli gofry, musieli odmierzyć i zważyć odpowiednie proporcje ciasta. Zapach pieczonych gofrów unosił się po całej szkole. To były pyszne zajęcia.

#LaboratoriaPrzyszlosci @LaboratoriaPrzyszlosci

Data dodania: 2023-06-30 22:56:58