Konkurs Fotograficzny - Sleeveface

REGULAMIN  KONKURSU  FOTOGRAFICZNEGO  SLEEVEFACE

Konkurs fotograficzny SLEEVAFECE - „Ubierz się w książkę”

1. Organizatorem konkursu jest biblioteka szkolna.
  2. Celem konkursu jest promocja czytelnictwa i książki, zachęcenie uczniów do czytania, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, zachęcenie do twórczej aktywności oraz rozwijanie wyobraźni i kreatywności oraz upowszechnianie fotografii jako dziedziny sztuki.
  3. W konkursie mogą brać udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2  im. Henryka Sienkiewicza w Goleniowie z klas I – VIII.
  4. Przedmiotem konkursu jest wykonanie zdjęcia zgodnie z założeniami techniki „sleeveface”, która polega na fotografii osoby z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała, lub inaczej wkomponowanie książki w adekwatne do jej okładki otoczenie. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące kreatywne połączenie fotografowanej osoby z postacią i tłem z okładki. Wybór okładki do fotografii jest dowolny, a tło zależy od inwencji autora i interpretacji tytułu fotografowanej książki.
  5. Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną fotografię. Zdjęcia nie spełniające zasad uczestnictwa nie będą brane pod uwagę.
  6. Podczas oceny prac będą brane następujące kryteria:
    – zgodność z tematem
    – oryginalność
    – twórcze podejście do tematu
    – walory artystyczno-wizualne
    – jakość techniczna pracy
    – dokładność dopasowania okładki do postaci.
  7. Na konkurs należy dostarczyć zdjęcia czarno-białe lub kolorowe do biblioteki szkolnej lub przesłać na adres: biblioteka@sp2.goleniow.pl. Zdjęcia powinny być dostarczone w maksymalnej możliwej rozdzielczości, w formacie JPG lub PDF.  Nie zezwala się stosowania fotomontaży, ani kolaży polegających na łączeniu elementów pochodzących z różnych plików lub dokonywania zmian w oryginalnej kompozycji zdjęcia.
  8. Konkurs będzie trwał od 10.02.2023 r. do 17.03.2023 r.
  9. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w  kwietniu 2023 roku.
  10. Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie internetowej szkoły.
  11. Zwycięskie zdjęcia zostaną opublikowane na stronie internetowej naszej szkoły.

Zapraszamy do uczestnictwa!

Magdalena Mielczarek i Małgorzata Chamera