Koniec przygody z Nowymi Horyzontami

Koniec "Filmowych Sekretów". Klasy 1-3 zakończyły swój cykl siedmiu spotkań kinowych w ramach ogólnopolskiego projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, podczas których odkrywały tajemnice tworzenia i powstawania filmów oraz obejrzały filmy, które zdobyły wiele festiwalowych nagród. Ostatnim tematem prelekcji była adaptacja i ekranizacja, a comiesięczne spotkania kinowe zakończył "Filonek Bezogonek", znany od lat ze stron lektury pod zbliżonym tytułem: "Przygody Filonka Bezogonka". Film ten dzieci obejrzały z dużą uwagą, gdyż jest on najwierniejszą ekranizacją książki. Bajka dostarczyła młodym widzom wielu wzruszeń i pięknych emocji, związanych z przyjaźnią, rodziną, tęsknotą, oddaniem i miłością do zwierząt. Cała zaś przygoda dzieci z edukacją filmową kształtowała w nich kulturę widza oraz świadomego i krytycznego odbiorcy sztuki filmowej. Dziękujemy p. Magdzie i p. Mateuszowi (właścicielom Kina Kawiarni- Goleniów) za organizację spotkań i kolejny rok dobrej współpracy. Do zobaczenia na dużym ekranie... już w październiku.

Beata Rucińska - szkolna koordynatorka projektu w klasach 1-3

Data dodania: 2024-05-09 08:34:33