Klasa 5a i 5b poznaje Polskę

20 października klasy 5a i 5b wzięły udział w 1- dniowej wycieczce organizowanej w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki "Poznaj Polskę". Zgodnie z założeniem projektu uczniowie zwiedzili 2 punkty edukacyjne: Oceanarium w Międzyzdrojach oraz Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie.

Oceanarium stanowiło pierwszy punkt wycieczki. Uczniowie mieli okazję obserwować ryby z najdalszych zakątków świata– drapieżne rekiny i mureny, kolorowe ryby raf koralowych: błazenki, rogatnice, ustniczki oraz gatunki zamieszkujące wody słodkie: jesiotry, cichle, arapaimy. Atrakcję stanowiły również: sala edukacyjna, multimedialna i wystawa rekinów w skali 1:1.

Kolejnym punktem było Centrum Słowian i Wikingów, gdzie klasy, podzielone na 4 drużyny, wzięły udział w warsztatach nawiązujących do słowiańskich i skandynawskich wierzeń. Celem było zdobycie 6 run od mitycznych bogów.

Na koniec każdy uczestnik otrzymał poczęstunek w postaci podpłomyka z marmoladą, miodem lub serem z czosnkiem i ziołami, piernika wypiekanego w piecu chlebowym oraz herbatę ziołową.

Poza zwiedzaniem głównych punktów, wybraliśmy się też na molo i plażę w Międzyzdrojach, gdzie miło spędziliśmy czas, spacerując, śmiejąc się i zacieśniając więzi. Po intensywnym dniu zwiedzania czekał na wszystkich ciepły obiad w restauracji.

Anna Kaleczyc

Data dodania: 2022-10-24 18:40:21