W dniu 7 maja 2024 r. zajęcia szachowe są odwołane.

Karta rowerowa

Uczniowie klas czwartych przez cały rok przygotowywali się do uzyskania karty rowerowej. Uczyli się na zajęciach technicznych przepisów ruchu drogowego. Pozostali uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w dodatkowych zajęciach BRD i tam przygotować się do egzaminu zarówno teoretycznego jak i części praktycznej.

W pierwszym etapie egzaminu uczniowie zmagali się z testem teoretycznym, który obejmował zagadnienia ze znajomości znaków drogowych, określania pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach, przepisów dotyczących rowerzystów, udzielania pierwszej pomocy. Test łatwy nie był, aby zdać należało uzyskać 80% poprawnych odpowiedzi. Drugi etap, jazda praktyczna na rowerze, okazał się dla uczniów łatwiejszy. Aby zdać egzamin praktyczny należało zaliczyć 90% przeszkód na torze jazdy.

Wszystkim, którym udało się przejść pozytywnie oba etapy – gratuluję otrzymania karty rowerowej.

Marzena Pach

Data dodania: 2022-06-22 14:20:58