Jak uleczyć ''KATAR'' polskiej szkoły?

12 maja uczennice naszej szkoły: Oliwia Bujko, Hanna Weychan i Julia Gajdel oraz mama naszej uczennicy, Anna Ziemińska, a także przedstawiciel grona pedagogicznego Małgorzata Wojciechowska, wzięły udział w warsztatach i emocjonującej debacie dotyczącej polskiej szkoły i jej problemów. Wydarzenie, zatytułowane "Jak uleczyć 'katar' polskiej szkoły?", miało miejsce w ZSP Mosty.
W spotkaniu uczestniczyły szkoły z Gminy Goleniów, a wśród obecnych byli: uczniowie, rodzice, absolwenci i nauczyciele. Głównym celem debaty była próba odpowiedzi na pytania, jak można poprawić sytuację w polskiej szkole, co można udoskonalić, a co zmienić, co jest powszechne i nieefektywne, oraz czego brakuje w systemie edukacji.
Jednym z kluczowych zagadnień poruszanych podczas debaty była kwestia oceniania. Choć ocenianie jest istotne w szkole, pojawia się pytanie, czy koniecznie musi odbywać się za pomocą cyfr. Czy stopnie sprzyjają uczniom czy raczej utrudniają proces uczenia się?
Spotkanie było także okazją do wymiany pomysłów na poprawę polskiej szkoły.
W dyskusji wzięli udział również pani Anita Jurewicz - Wiceburmistrzyni Gminy Goleniów, pani Ewa Radanowicz - Dyrektorka Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Gminie Goleniów.
Całe wydarzenie, które odbyło się w ZSP Mosty, było ważnym krokiem w kierunku refleksji i poszukiwania rozwiązań dla polskiej szkoły.
Małgorzata Wojciechowska

Data dodania: 2023-05-25 20:14:06