Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

ILE KOSZTUJE BANAN?

ILE KOSZTUJE BANAN?
Czyli (Nie)zwykła matematyka w klasie 1b 
 
Tę niezwykłą lekcję z edukacji matematyczno-społecznej przeprowadził dla pierwszoklasistów Piotr Królikiewicz - nasz wspaniały absolwent z rocznika 2022/23, a wcześniej uczeń klasy 3c  "Superwatahy". 
 
Piotr opowiedział dzieciom z 1b, jak wspomina wydarzenia, wyjazdy, występy  i sukcesy z edukacji wczesnoszkolnej i szkoły. Była więc okazja do obejrzenia klasowej kroniki, zdjęć i pamiątek sprzed kilku lat. Następnie, jak zawsze, przygotowany Piotr, przeprowadził w oparciu o prezentację, lekcję na temat "Ile kosztuje banan?". 
 
Najmłodsi uczniowie dowiedzieli się z niej, że każdy produkt kupowany w sklepie, czy to banan, czy dżinsy, ma wiele ukrytych kosztów, że najmniej zarabia na bananach i dżinsach osoba, która najciężej i najdłużej przy nich pracuje, czyli ten kto banany zbiera i ten kto dżinsy szyje. 
 
Podzielone na odpowiednie części banan i dżinsy, pobudziły matematyczną wyobraźnię dzieci i wywołały ich  odpowiednie społeczne zdziwienie. 
 
Prezentacja Piotra  z klasy ósmej (przygotowana pod kierunkiem wych. p.Izabeli Borys)  okazuje się cały czas aktualna i warto z niej zapamiętać, by niczego nie marnować (przede wszystkim żywności i wody) i kupować jak najbardziej lokalnie i odpowiedzialnie.
 
Piotrze , bardzo dziękujemy Ci za sentyment i  odwiedziny w naszej SP2. 
Beata R.
 
Data dodania: 2025-05-20 08:37:45
Data edycji: 2025-05-20 08:38:51
Ilość wyświetleń: 29
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej