IIB - mali literaci, nasi laureaci

W sobotnie popołudnie 1-go lutego w sali widowiskowej GDK-u miało miejsce oficjalne wręczenie nagród laureatom konkursu "Legendy dla przyszłych pokoleń". Było to zakończenie pierwszego etapu dużego, miejskiego, artystycznego projektu. Kolejnym będzie wydanie książki z ich pracami, konkurs plastyczny "ColorArt" na podstawie legend i wykonanie rzeźb bohaterów nagrodzonych legend. Na konkurs wpłynęło ponad dwadzieścia prac, z których jury wybrało 13. Poza klasą 2b z SP2 nagrody otrzymali uczniowie z SP3, SP4, SP w Kliniskach Wielkich i SP w Lubczynie.
Podczas gali każdy z jurorów czytał fragment nagrodzonej legendy, okraszony muzyką goleniowskiego kompozytora Patryka Kusiaka. Legendę klasy 2b pt. "Detektywi znad Iny i tajemnica Białego Spichlerza" w zaskakujący i
tajemniczy sposób przedstawiła jedna z jurorek- pani Jolanta Kortiak-Gulbinowicz. Wszystkim laureatom oraz ich opiekunom literackim (nauczycielkom) nagrody wręczali i gratulowali: przewodniczący jury
filozof, filolog, poeta, publicysta- p. Wojciech Czaplewski, p. Burmistrz Robert Krupowicz, p. Dyrektor GDK-u Aleksandra Holtz oraz pomysłodawczyni konkursu - p. Anna Obszyńska. Naszym wyróżnionym i zarazem najmłodszym uczestnikom towarzyszyli drodzy Rodzice i dumna z uczniów Pani Dyrektor Krystyna Bielecka-Zagórna.
Teraz nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na wydanie książki i dzielić się twórczością oraz radością tworzenia z innymi.

Beata Rucińska

Data dodania: 2020-02-02 17:45:02