Goleniowska Rock Opera

Z okazji urodzin miasta ruszyły pełną parą przygotowania do dużego przedsięwzięcia artystycznego, którego finał będą mogli obejrzeć wszyscy mieszkańcy Goleniowa 17 maja o godzinie 21.30 na placu obok amfiteatru. Goleniowska Rock Opera to dzieło, do którego muzykę skomponował znany goleniowianin Jarosław Chilkiewicz, a libretto napisała Małgorzata Sikorska- Miszczuk, uznana librecistka, dramatopisarka, autorka słuchowisk i sztuk dla dzieci ("Yemaya Królowa Mórz" ). W Goleniowskiej Rock Operze, oprócz muzyków i aktorów, ważną rolę odgrywają dzieci, a wystąpi ich ponad setka (po dwie klasy z SP2 oraz SP1 i SP4).W piątek gościliśmy aktorów (z Grecji, Tunezji, Hiszpanii) i wolontariuszy z Teatru Brama, którzy w klasach: 3b i 6b opowiedzieli o przesłaniu Opery i przeprowadzili pierwsze warsztaty taneczne. Szykuje się więc niezwykłe wydarzenie z udziałem naszych uczniów. Ten muzyczny protest przeciwko wojnie Teatr Brama wystawił już w Norwegii, Niemczech i Ustrzykach Dolnych.

BR

Data dodania: 2024-04-23 15:17:50