Europa i ja - poznajemy włoskie słowa i zwierzęta

Za sprawą udziału w Ogólnopolskim Projekcie „Europa i Ja” dzieci miały możliwość poczuć włoski klimat na zajęciach w szkolnej świetlicy.

Pierwszym wyzwaniem, które spotkało dzieci była nauka kilku słów w języku włoskim. Na zajęciach poznaliśmy nazwy owoców, a poprawnej wymowy uczyliśmy się za pomocą powtarzania słów korzystając z lektora głosowego. Aby utrwalić zdobytą wiedzę uczniowie wykonali słownik polsko-włoski, w formie tradycyjnej papierowej oraz na monitorze interaktywnym.  Wykonanie tego zadania sprawiło uczniom wiele radości.

Drugie zadanie polegało na poznaniu zwierząt żyjących w rożnych regionach Włoch. Następnie dzieci wykonały z plasteliny zwierzęta, które najbardziej zapadły im w pamięć. Praca ta wymagała bardzo dużego skupienia i precyzji. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, a za sprawą wykonanych prac mogliśmy poczuć się jak na śródziemnomorskich wakacjach.

Katarzyna Nadolna

Data dodania: 2022-05-21 11:58:33