Escape room na zajęciach matematyki w klasach ósmych

Nie jest wcale takie łatwe, aby zachęcić uczniów klas ósmych do uczestnictwa w zajęciach w ostatnim tygodniu roku szkolnego. Dlatego też staramy się w szkole zorganizować im lekcje, na których będą aktywni i będą sami decydowali o tempie pracy. Chcemy, aby ten ostatni tydzień był powtórzeniem wiadomości w formach wybranych przez uczniów.

Przykładem takich zajęć jest zorganizowany dzisiaj dla uczniów klas ósmych escape room.

Zadaniem uczniów było rozwiązać zadania poukrywane w kopertach, balonach, plastelinie i kartach, aby otworzyć kłódkę do skrzynki, w której znajdowały się zakładki do książek z postaciami słynnych matematyków.

A. M-N

Data dodania: 2022-06-22 07:56:36