#eko-szkoła

"O DRZEWACH, o lesie, co jesień niesie" ...czyli lekcje ekologii, przyrody, geografii i doradztwa zawodowego kl. 8d i 1b. Z okazji zbliżającego się DNIA DRZEWA obie klasy udały się na wspólne zintegrowane  zajęcia do stanowiska edukacji leśnej Nadleśnictwa Goleniów w Krępsku. Uczniowie mieli okazję zobaczyć w szkółce leśnej, jak "wychowują się" małe drzewka i gdzie rośnie przyszły las. Uczniowie przekonali się, jak bardzo żmudny i rozłożony w czasie jest to proces... Rozpoznawali gatunki wielu drzew i usłyszeli, że i na drzewach spotkać można- niejedną różę... O tych i wielu innych leśnych ciekawostkach, a także i o swojej pracy opowiadał gospodarz spotkania Pan Łukasz Gurgul- Specjalista Służby Leśnej (tato Igora 1b i Olgi 4b). Wspólne zajęcia terenowe z kompasami, lornetkami i lupami przygotowała Pani Debora Szkudlarek (mama Marka1b). Był to przykład świetnej współpracy najstarszych i najmłodszych uczniów naszej szkoły. Po trochę chłodnym poranku był czas na zabawę i budowanie szałasu, zbieranie grzybów i oczywiście smakowite kiełbaski z ogniska. Jednym słowem klasa 1b nie chciała wracać do domu. Naszym Rodzicom- opiekunom i sponsorom za wszystko bardzo DZIĘKUJEMY, a klasę 8d zapraszamy na kolejną wyprawę.

Beata Rucińska

Data dodania: 2021-10-08 16:34:49