Edukacja filmowa

''Gwiazdka Klary Muu''

To kolejny film z ogólnopolskiego projektu "Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej" z cyklu "Filmowi Bohaterowie", który obejrzały wszystkie dzieci z klas I-III podczas grudniowego spotkania w kinie. Na ekranie mali widzowie przenieśli się do zatopionej w śniegu uroczej osady krówki Klary Muu, gdzie panowała już piękna, przedświąteczna atmosfera. Wszyscy bardzo starali się i pomagali sobie. Niestety, starania mieszkańców pokrzyżował niesforny skrzat, z powodu  swojego  łakomstwa.  Ale moc Świąt Bożego Narodzenia sprawia, że szybciej wybaczamy i przede wszystkim chcemy je, mimo trudności, spędzić razem z rodziną. I tak też było w przypadku Klary i jej przyjaciół. W szkole dzieci omówiły kluczowe  pojęcia z prelekcji i przelały wrażenia na papier, tworząc prace plastyczne.

BR

Data dodania: 2022-12-08 18:14:13