Projektowana Okazja Edukacyjna „Dzień Ziemi”

W poniedziałek realizowaliśmy w naszej szkole różnorodne zajęcia i działania, które miały na celu podniesienie świadomości ekologicznej uczniów i zachęcenie ich do działań na rzecz ochrony środowiska.

Nasz dzień rozpoczęliśmy od specjalnego poranka z ekologią, podczas którego uczniowie zapoznali się  z faktami dotyczącymi zmian klimatycznych i ochrony środowiska, problemami ekologicznymi i sposobami ich rozwiązania.

Wśród zadań, które realizowali uczniowie było m.in. obliczanie zużycia wody podczas kąpieli, analizowanie danych dotyczących zanieczyszczenia powietrza, a także rodzaju oświetlenia, które może przyczynić się do oszczędzania energii, sadzenie drzewek, tworzenie ilustrowanych słowników polsko-angielskich i polsko-niemieckich, pisanie listów do Ziemi i jej mieszkańców oraz wykonanie plakatów i liści z deklaracjami, jak można pomagać naszej planecie każdego dnia.

To tylko niektóre tematy zajęć i działań, które odbyły się w naszej szkole. Było ich znacznie więcej, a wszystkie z nich miały na celu podniesienie świadomości ekologicznej uczniów, zachęcenie ich do działań na rzecz ochrony środowiska oraz wzmocnienie poczucia odpowiedzialności za przyszłość planety.

Uczniowie pracowali tego dnia w grupach, co pozwoliło na kształtowanie relacji rówieśniczych oraz rozwijanie kompetencji kluczowych.

Również przerwy spędzane przez uczniów były w atmosferze typowo ekologicznej. Główny hol szkoły zmienił się w galaktykę i brzozowy las, gdzie można było wsłuchać się w śpiew ptaków i szum morza.

Pamiętajmy, że każdy z nas ma wpływ na stan naszej planety, dlatego ważne jest, aby podejmować świadome działania na jej rzecz każdego dnia. Niech dbałość o naszą planetę stanie się naszym codziennym nawykiem!
Do zobaczenia na kolejnych ekologicznych działaniach!

Projektowaną Okazję Edukacyjną „Dzień Ziemi” przygotował zespół nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i wychowania fizycznego.

Więcej zdjęć z obchodów Dnia Ziemi i opisów działań znajduje się na naszym szkolnym fb.
A.M-N

Data dodania: 2024-04-25 13:15:43