Dzień Ziemi

22 kwietnia każdego roku obchodzimy Dzień Ziemi. W naszej świetlicy święto Ziemi trwało cały tydzień. Z okazji tego święta w świetlicy szkolnej obyły się zajęcia mające na celu promowanie postaw ekologicznych oraz uświadomienia dzieciom, że Ziemia to na nasz Dom, a dbanie o nią jest naszym wspólnym obowiązkiem.

Uczniowie mieli dużo ekologicznych zdań do wykonania. Pierwszym z nich było ułożenie ekologicznego domina, kolejnym odkodowanie ekologicznych haseł.  Kolejną czynnością była gra w memory, która przysporzyła  wiele radości i emocji w rywalizacji. Przy grze w najlepszego ekologa zabawy było co nie miara. Zabawa ta polegała na wyrzuceniu kostką kosza i wrzucenie do niego odpowiedniego „odpadu”. Na koniec wspólnie wykonaliśmy plakaty z okazji Dnia Ziemi.

Data dodania: 2023-04-27 20:19:00
Data edycji: 2023-09-27 07:54:36