W tym tygodniu 20.10 - 25.10. 2024 zajęcia z panią Sylwią Kondrat-Ślepaczek są odwołane.
Ikona powiększania tekstu
Ikona pomniejszania tekstu
Ikona zmiany kontrastu
Ikona podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień

Dzień Ziemi

Świetlica szkolna nie zapomniała o obchodach „Dnia Ziemi”. W kwietniu uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej obchodzili to najhuczniejsze i najważniejsze święto ekologiczne jakim jest „Światowy Dzień Ziemi”.  W ramach zajęć świetlicowych rozmawialiśmy o zagrożeniach dla ziemi oraz jak można jej pomóc, poznaliśmy magiczne słowo jakim jest recykling i uczyliśmy się jak należy segregować śmieci. Później uczniowie mieli do wykonania  szereg ekologicznych zadań.

Pierwszym z nich było ułożenie wcale niełatwego domina ekologicznego. Następnie dzieci zamieniły się w detektywów i musiały odkodować ekologiczne hasła. Kolejną czynnością była gra w memory, przysporzyła  ona wiele trudności, jednak nasi ekologiczni eksperci szybko uwikłali się z tym zadaniem. Dzień zwieńczyła zabawa w najlepszego ekologa, która polegała na wyrzuceniu kostką kosza i wrzucenie do niego odpowiedniego „odpadu”. Przy tej grze zabawy było co nie miara, każdy ze sobą konkurował i chciał wrzucić jak najwięcej śmieci do kosza. Rosną nam prawdziwi ekolodzy.

Data dodania: 2022-05-24 12:41:27
Data edycji: 2022-05-24 12:43:33