Dzień Pszczoły

Mało który owad zasługuje na naszą uwagę mocniej niż pszczoły

W świetlicy szkolnej kolejne święto z kalendarza świąt nietypowych – „Światowy Dzień Pszczół”.

Pszczoły, choć ich rozmiary są niewielkie, należą do najbardziej pożytecznych stworzeń na ziemi. Dlatego też dzieci biorące udział w zajęciach wykazały się ogromną chęcią do pracy.

Uczniowie tworzyli piękne i twórcze prace, poznali wiele ciekawostek o pszczołach oraz obejrzeli poświęconą im prezentację.
Zajadali się waflami z miodem, które tak im smakowały, że dokładek nie było końca.

Chcielibyśmy  w przyszłości kontynuować tego typu działania,  pszczoły należą do niezwykle pożytecznych owadów, ale są też gatunkiem zagrożonym. Ich ochrona i zwiększenie populacji to zadanie na wiele pokoleń naprzód. To dlatego tak ważna jest edukacja młodych ludzi  w tej kwestii.

Data dodania: 2023-06-12 08:08:57
Data edycji: 2023-09-27 07:30:54