Dzień Pizzy

Aż trudno uwierzyć, że cienki placek drożdżowego ciasta z serem i  sosem pomidorowym stał się ulubionym daniem milionów ludzi. Tak ważnym, że doczekał się swojego dnia.

Dzisiaj 9 lutego w Międzynarodowy Dzień Pizzy świetlica szkolna zamieniła się w włoską pizzerię. Podczas zajęć dzieci poznały krótką historię pizzy, dowiedziały się, z którego kraju pochodzi oraz z jakich składników można ją zrobić. Następnie z wielkim zaangażowaniem zabrały się do robienia pizzy, wkładały na blachę, smarowały sosem, posypywały serem.

Było głośno, gwarno jak w prawdziwej włoskiej restauracji.

Oprócz prawdziwej pizzy uczniowie wykonali dodatkowo pizzę papierową. Efekty ich pracy można zobaczyć na poniższych zdjęciach.

Data dodania: 2023-02-16 10:43:01
Data edycji: 2023-02-16 10:43:29