Dzień pieczonego ziemniaka

„Ziemniaczek, ziemniaczek, ziemniaczek…brązowy ma kubraczek…”

Pod tym hasłem Mądre Sowy z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w zajęciach i zabawach plenerowych w SP w Lubczynie.

Dzieci miały możliwość poznania ziemniaków wszystkimi zmysłami: wzrokiem, dotykiem, węchem i smakiem. Bawiły się łowiąc ziemniaki wędką, robiły rozmaite pieczątki z ziemniaków, brały udział w zawodach sportowych z ziemniakiem w roli głównej. Wykonały również ziemniaczanego stworka, którego z radością zabrały do domu.

Nie zabrakło również konkurencji dla nauczycieli i zaproszonych gości (Dyrektor Wydziału Edukacji Kultury i Sportu UGiM w Goleniowie p. Janina Wajana Mucek i p. Ewa Radanowicz), które z ogromnym zaangażowaniem …obierały ziemniaki

Mieliśmy również okazję popróbować wyśmienitych ziemniaczanych rarytasów: były placki ziemniaczane, zupa ziemniaczana, wyciskany na miejscu sok z marchwi, pyszne zdrowe ciasta i przekąski i oczywiście pieczony ziemniak w mundurkach z masełkiem czosnkowym.. mniam… mniam…

Dziękujemy Rodzicom za pomoc, opiekę nad dziećmi i przygotowanie zdrowych przekąsek.
- z dziecięcą radością na twarzy z super spędzonego dnia
wychowawczynie oddziału przedszkolnego

Data dodania: 2021-09-30 08:42:49