DZIEŃ OTWARTY u SIENKIEWICZA

Ten wyjątkowy Dzień rozpoczął się od krótkiej części informacyjnej, a RODZICÓW i PRZYSZŁYCH PIERWSZAKÓW serdecznie przywitała Pani Dyrektor Krystyna Bielecka-Zagórna oraz opowiedziała krótko o szkole i jej zaletach. Następnie przyszli uczniowie klas pierwszych wyruszyli zwiedzać szkołę i wspaniale się przy tym bawić, bo atrakcji nie brakowało.

Np. w s. 52 młodzi naukowcy zgłębiali tajniki różnych substancji i wykonywali doświadczenia pod okiem p. Kasi, która w naszej szkole uczy biologii i chemii.

W sali 21 p. Paweł prezentował roboty konstruowane na zajęciach robotyki, które prowadzi w naszej szkole. Można też było przymierzyć okulary VR i posurfować po wirtualnej rzeczywistości, porozmawiać z naszym Emysem, czyli robocikiem, który szybko nauczy cię języka angielskiego, potańczyć z p. Ewą, pokonać tor przeszkód, malować, wycinać, grać w szachy i na instrumentach, układać słowa z liter, a nawet udzielić pierwszej pomocy.

Nasi goście mogli też spróbować pysznego popcornu i waty cukrowej ufundowanych przez Radę Rodziców.
Na koniec przyszłe pierwszaczki dostały balonik i smycz z logo szkoły, które będą im przypominać tę miłą wizytę u Sienkiewicza i wróciły uśmiechnięte do domu.

Nad wszystkim czuwali przemili nauczyciele wraz z koordynatorkami dzisiejszej imprezy- p. Anetą Żak- Izbińską i p. Deborą Szkudlarek, członkowie Samorządu Uczniowskiego, którzy służyli swoją pomocą i oprowadzali naszych gości po szkole.

Nad sprzętem czuwała p. Małgorzata Giniewska i to dzięki niej cieszyliśmy się dobrym dźwiękiem. Wszystkim zaangażowanym w dzisiejszy dzień: rodzicom z Rady Rodziców: p. Idze Szmycińskiej- Berleć, p. Anecie Dudzie- Karandish, p. Agnieszce Krause, p. Annie Ziemińskiej i p. Emilii Gumińskiej oraz wszystkim nauczycielom, pracownikom obsługi. DZIĘKUJEMY z całego serca i czekamy na NASZYCH PRZYSZŁYCH PIERWSZAKÓW!

MBodnar

Data dodania: 2022-03-11 07:55:20