Dzień Motyla

W naszej szkolnej świetlicy odbyły się niezwykle ciekawe zajęcia na temat motyli!

Dzieci miały okazję zgłębić tajemnice tych pięknych owadów i dowiedzieć się, jak wygląda ich cykl życia – od jajeczka, przez gąsienicę i poczwarkę, aż po dorosłego motyla.  Na filmiku oglądaliśmy różne gatunki motyli, co wywołało wiele zachwytów i pytań.

Podczas zajęć nie zabrakło ciekawostek i zagadek, które pobudziły wyobraźnię dzieci. Wszyscy byli zaangażowani i zaintrygowani nowymi informacjami.

Najbardziej ekscytującą częścią zajęć była jednak część plastyczna. Dzieci malowały gipsowe figurki motyli, które wyszły przepięknie i niezwykle kolorowo. Ponadto, ozdabiały i odbijały skrzydła motyli, z których powstały wspaniałe, barwne dzieła. Każde dziecko mogło także wykonać własne motyle skrzydła z bibuły, które były prawdziwymi arcydziełami.

Motyl kojarzy się przede wszystkim z pięknem i delikatnością, a także z wiosną, kiedy przyroda budzi się do życia. Te zajęcia były doskonałą okazją, by przenieść się w świat przyrody i poczuć jej niezwykły urok.
Data dodania: 2024-05-20 21:31:33
Data edycji: 2024-05-20 21:33:11