Dzień Kolorowej Skarpetki

21 marca w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, czyli Dzień Kolorowych Skarpetek.

Dzieci bardzo chętnie przyłączyły się do akcji biorąc udział w przygotowanych zajęciach. Na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa uczniowie założyli kolorowe skarpetki ,,nie do pary” symbolizujące  niedopasowane chromosomy.

Dzięki podjętym działaniom dzieci uczęszczające do świetlicy podniosły swoją świadomość na temat życia  i potrzeb osób z Zespołem Downa.

Uczniowie według  własnego pomysłu wykonali  i ozdobili kolorowe skarpetki. Niektórzy z nich zrobili skarpety z tektury i przeplatali je wełną. Nie było to łatwe zadanie do wykonania.
Kolejna grupa uczniów wykleiła  skarpetę taśmą malarską i ozdobiła ją klockami lego. Była również skarpetkowa matematyka ćwiczyliśmy dodawanie  i odejmowanie licząc skarpetki.

Dużą atrakcją dla dzieci było zrobienie zdjęć ze skarpetkami w roli głównej  i edytowanie ich w programie komputerowym.

A wszystko to robiliśmy po to, żeby pokazać, że akceptujemy odmienność osób  z Zespołem Downa, bo INNY, NIE ZNACZY GORSZY!

Data dodania: 2023-04-12 08:40:14
Data edycji: 2023-04-12 10:06:18