W dniach 26 - 28 lutego 2024 r. zajęcia zkk i rewalidacyjne z p. Elwirą Szeliwiak są odwołane.
Opcje widoku
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Podkreślenie linków
Reset

Dzień Klocków Lego

Moduł X: Matematyczne święta niematematyczne 12. Dzień Klocków Lego. W pierwszym po feriach tygodniu nauki klasa 3b nie zapomniała o Dniu Klocków Lego, który przypadał 28 stycznia. Po podziale na zespoły, przygotowaniu klocków i organizacji miejsc, uczniowie zabrali się do twórczej współpracy w swoich grupach tematycznych. Dzieci od początku uruchomiły kreatywne i technologiczne myślenie oraz geometryczną wyobraźnię. Pracując dokładnie i wytrwale przy łączeniu klocków, poszukiwały innowacyjnych rozwiązań. Kilkugodzinną konstrukcyjną zabawę uczniowie połączyli z matematyką w praktyce, czyli sprawnością rachunkową. Każdy zespół wywiązał się z tego zadania znakomicie. Systematycznie zliczane w każdej konstrukcji klocki dały imponujące wyniki w postaci liczb trzy-i- czterocyfrowych. Najwięcej elementów Lego wykorzystał zespół ''Wypożyczalnia aut", bo aż 4198 oraz "Parking dla TIRów" złożony z 912. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także mniejsze konstrukcje, jak Lego- króliczki Blanki i Heli złożone z 258 cz. i księgi Igora, zawierające 271 elementów. Po pracy sala 31 została wzbogacona o kilkudniową wystawę LEGO. Zgodnie z nazwą Lego- zabawa była dobra , bo najważniejsze, że łączyła, nie tylko klocki, ale i wiedzę, i klasę.

BR #(Nie)zwykłaMatematyka

Data dodania: 2024-02-02 15:53:59