Dzień Jabłka

Niedawno w naszej szkolnej świetlicy klasy 1-3 świętowały Dzień Jabłka.
 Uczciliśmy ten dzień, kosztując te przepyszne owoce. Omawialiśmy budowę jabłka oraz poznaliśmy cykl życia jabłoni „od pestki do jabłka". W tym dniu było dużo zabawy i konkursów.
Pierwszym wyzywaniem, z którym się zmierzyliśmy, było wykonanie zadań artystycznych. To obudziło w  nas dusze prawdziwych artystów i dzięki temu mogliśmy  podziwiać piękne modele jabłek w 3D. Jednak  to nie był jeszcze koniec zadań artystycznych. Kolejnym  było pomalowanie witrażu, który przedstawiał obraz owoców. Nie było to wcale takie łatwe zadanie, bo musieliśmy kolorować zgodnie z obowiązująca pod spodem legendą. Po wysiłku artystycznym naszedł czas, by spróbować swoich sił w zawodach. Oczywiście  były one również związane ze świętem jabłka i polegały na wyścigu z jabłkiem na łyżce oraz przeniesieniu jabłka na głowie.  To zadanie wywołało wiele śmiechu, ale również spowodowało, że obudził się w  nas duch rywalizacji. Na tym jednak nasze jabłkowe zawody się nie skończyły. Kolejna dyscyplina wymagała od nas wykazania się współpracą.  Musieliśmy zjeść jabłko zawieszone na sznurku trzymanym przez kolegę z drużyny. To zadanie sprawiło  nam wiele frajdy. Na koniec dnia, dla zwieńczenia wszystkich sukcesów i wygranych, wykonaliśmy zdrowy sok z jabłek. Dzień Jabłka możemy uznać za bardzo udany.

Data dodania: 2022-10-17 19:20:27
Data edycji: 2022-10-24 18:38:13