Dzień Czystego Powietrza

Dzień ten obchodzony jest w Polsce od 2005 roku i ma na celu wzmocnienie świadomości społecznej, walkę ze smogiem na rzecz błękitnego nieba.

14 listopada klasa 2b zbadała, gdzie znajduje się powietrze, czym jest oraz żywiołowo  rozmawiała o znaczeniu CZYSTEGO POWIETRZA dla zdrowia ludzi i życia zwierząt. Podczas burzy mózgów padło wiele eko-zasad, dzięki którym ten ważny składnik atmosfery  może być czystszy, a każdy człowiek zdrowszy i szczęśliwszy. Jak okazało się podczas 2.  części lekcji - w terenie, mamy z tym w naszym mieście problem. Dzieci szybko przekonały się, czym jest miejski smog. Powietrze było ciężkie oraz miało zapach dymu i spalin. Pozostaje więc życzyć wszystkim czystego powietrza.

BR

Data dodania: 2022-11-17 16:08:11