Dzień Bałwana

W minionym tygodniu w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Światowy Dzień Bałwana.

Brak śniegu za oknem nie był dla dzieci żadną przeszkodą. Bałwany stały się inspiracją do wykonania ciekawych prac plastyczno-technicznych. Wspólnie wykonaliśmy z tektury i waty wielkiego Bałwana. Był on większy od naszych pierwszaków uczęszczających do świetlicy szkolnej.  Wspaniałe Bałwanki powstały również z krążków brzozy. Uczniowie musieli pomalować krążki i skleić je przy pomocy kleju na gorąco. Pracowaliśmy  także w grupach, w których wykonywaliśmy „bałwankowe” zadania.  Byliśmy tak stęskni za śniegiem, że postanowiliśmy go zrobić sami. Za pomocą pianki do golenia i sody uczniowie wyczarowali sztuczny śnieg i lepili bałwanki. Odwiedziliśmy także bibliotekę szkolną i wypożyczyliśmy książki, w których mogliśmy przeczytać zimowe i bałwankowe historie. To był wesoły i pełen wrażeń tydzień.

#Laboratoria Przyszłości

Data dodania: 2023-01-23 09:20:20