Dzieła Oliwii i Jacka z 2b w Muzeum Narodowym w Szczecinie

A to za sprawą wzięcia udziału przez dzieci w konkursie plastycznym na wykonanie zabawki dziecięcej pod nazwą ''Manufaktura Igraszka'' przeprowadzonego przez Dział Edukacji i Dział Kultur Poza europejskich Muzeum Narodowego. Na konkurs wpłynęło 60 prac uczniów ze Szczecina, Drawska Pomorskiego i Goleniowa (SP2).
Oliwia Drozdek i Jacek Pietrzyk wykonali bardzo pomysłowe, estetyczne, bezpieczne i użytkowe zaba
wki, wykorzystując zgodnie z regulaminem tzw. surowce recyklingowe. Docenieni tym samym, ku ogromnej radości, zostali LAUREATAMI II MIEJSCA w swojej kategorii wiekowej. W piątek (6 marca ) w afrykańskiej scenerii uczestniczyli wraz z rodzicami i wychowawcą w uroczystości wręczenia nagród. Wśród wielu upominków, każde z nagrodzonych dzieci otrzymało zabawkę z Manufaktury, aż z Madagaskaru. Gala była także okazją do zwiedzenia wystawy lalek, kukieł i marionetek przywiezionych z różnych obszarów Afryki.
Oliwce i Jackowi serdecznie gratulujemy, rodzicom dziękujemy za czas i bezinteresowną pomoc. A idąc za przykładem Oliwki i Jacka, można śmiało mówić, że ''Ciężka praca cały czas się opłaca".

Beata Rucińska

Data dodania: 2020-03-10 15:18:35