Dni Patrona Szkoły

Od początku  października przygotowujemy się w naszej szkole do bardzo ważnej uroczystości nadania nowego sztandaru. W związku z listopadową rocznicą śmierci Henryka Sienkiewicza połączyliśmy to ważne wydarzenie z obchodami Dnia Patrona. Jest to doskonała okazja, by przybliżyć naszym uczniom postać tego wielkiego Polaka, wybitnego pisarza, laureata literackiej Nagrody Nobla. W każdej klasie odbyła się lekcja wychowawcza poświecona tej tematyce. Następnie uczniowie klas VII-VIII, wzbogaceni  zdobytą wiedzą, wykonali na lekcjach informatyki prezentacje multimedialne o naszym Patronie. Aktualnie klasy 0-III i IV-VII na lekcjach plastyki robią prace plastyczne, których bohaterem jest Henryk Sienkiewicz i jego twórczość. Efekty zobaczymy na wystawie, która będzie prezentowana na szkolnych korytarzach od 10 listopada. Uczniowie, którzy wykonali najciekawsze dzieła: prace plastyczne oraz prezentacje multimedialne- zostaną nagrodzeni drobnymi upominkami podczas uroczystości nadania naszej szkole nowego sztandaru.
Dorota Gąsior
Data dodania: 2021-10-27 07:39:41