Dbajmy o naszą planetę

Dzisiaj naszą szkołę odwiedzili artyści z toruńskiego Teatru "Grupa T Toruń", którzy przedstawili spektakl o charakterze profilaktycznym pt. "Gang Śmieciaków". Jego celem jest promowanie ekologicznej postawy, zdrowego stylu życia, w tym unikanie używek wszelakiego rodzaju, takich jak alkohol czy papierosy oraz pokazanie sposobów dbania o środowisko. Aktorzy w zabawny sposób zachęcali dzieci do pomagania naturze, by nasza planeta służyła mam jak najdłużej. Podali konkretne przykłady, co robić, a czego nie, np. należy gasić światło, gdy się wychodzi z pomieszczenia, by nie paliło się cały dzień, trzeba też myć zęby przy zakręconej wodzie, a dopiero na koniec wypłukać usta. I oczywiście, nie wolno zostawiać śmieci byle gdzie, tylko wrzucać je do kosza, a najlepiej segregować. Myślę, że uczniowie wzięli sobie te rady do serca i będą je stosować na co dzień.

MBodnar
Data dodania: 2023-10-12 08:05:30