CZYTAM Z KLASĄ - zakończenie pierwszego modułu projektu

Spotkania z lekturą: „Dziewczynka z parku” dzieci z klasy 2b dobiegły końca. Uczniowie szczegółowo omówili jej treść oraz podzielili się swoimi odczuciami po jej przeczytaniu. Nie oznaczało to jednak końca przygody z pierwszym modułem projektu czytelniczego. Dzieci miały za zadanie podjąć jeszcze kilka działań związanych z jego realizacją. Jednym z nich było przygotowanie plakatów zachęcających innych do czytania książek. Dzieci świetnie poradziły sobie z tym zadaniem. Następnie uważnie wysłuchały związanego z modułem opowiadania pt.: „Mała chmurka w krainie drzew” czytanego przez aktora w nagranym filmiku oraz wzięły udział w pogadance na temat wysłuchanego utworu. Na koniec uczniowie szukali odpowiedzi na bardzo ważne pytanie: „Co nam dają drzewa?”. Obejrzeli filmiki edukacyjne na ten temat, a odpowiedź wskazali w samodzielnie wykonanych pracach plastycznych.

A.B.

Data dodania: 2020-12-16 21:08:40