CZYTAM Z KLASĄ - zakończenie drugiego modułu projektu

Uczniowie klasy 2b twórczo zakończyli realizację drugiego modułu projektu czytelniczego. Po przeczytaniu książki: „Zaczarowana zagroda” dzieci przeniosły się w świat omawianej lektury tworząc zimową, lodową krainę ze swojej sali lekcyjnej. W tym celu zgromadziły różnorodne materiały, takie jak: firanki, styropian, papierowe śnieżynki i wiele innych zimowych ozdób, po czym przystroiły nimi wnętrze sali. Własnoręcznie wykonane pingwiny znalazły swoje miejsce na styropianowej krze. Uczniowie również stali się mieszkańcami lodowej krainy zamieniając się w pingwiny po włożeniu na twarze samodzielnie wykonanych masek ptaków. Ponadto dzieci podjęły także wyzwanie: „Eko-bałwanek”. Ze zgromadzonych materiałów segregowanych stworzyły w grupach pomysłowe bałwany, które później również stały się częścią klasowej zimowej krainy. Na zakończenie opowiadały ulubioną przygodę z lektury, opisały ją w kilku zdaniach w lekturniku i zobrazowały w interesujących pracach plastycznych.

A.B.

Data dodania: 2021-03-17 08:35:59