CZYTAM Z KLASĄ - LEKTURKI SPOD CHMURKI

Klasa 3b jest w trakcie realizacji drugiego modułu projektu: „Czytam z klasą-lekturki spod chmurki”. Wybraną książką w tym module jest: „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą” autorstwa Agnieszki Frączek. Swoje działania uczniowie rozpoczęli od przyniesienia i omówienia przedmiotów kojarzących im się z przeczytaną lekturą, wypełnienia lekturnika i wykonania zadań na kartach pracy. Ponadto stworzyli rysunki na temat zainteresowań (bzików) Julka, portrety głównego bohatera oraz prace plastyczne przedstawiające wybrane wydarzenie z książki. W nawiązaniu do lektury dzieci wykonały również ciekawe grafiki w programie Paint. Poznali także niektóre wiersze poety oglądając spektakl online teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

A. Bielecka

Data dodania: 2022-03-17 09:12:57