CZYTAM Z KLASĄ - LEKTURKI SPOD CHMURKI

Klasa 3b po stworzeniu kącika czytelniczego i wykonaniu klasowych chmurek rozpoczęła realizację pierwszego modułu projektu. Wybraną lekturą w tym module jest: „O psie, który jeździł koleją” autorstwa Romana Pisarskiego. Swoje działania uczniowie zaczęli od wykonania okładki lekturnika i uzupełnienia metryczki (tytuł książki, autor, bohaterowie). Następnie stworzyli portret głównego bohatera-psa Lampo, wypisali jego cechy i zredagowali charakterystykę zwierzęcia. Ponadto ulubioną przygodę z lektury dzieci przedstawiły w opisie i pomysłowych pracach plastycznych. W nawiązaniu do treści utworu uczniowie wykonali także książkę kucharską ze stworzonymi w grupach przepisami na ciasteczka bufetowego pracującego na stacji Marittima. Związane z omawianą lekturą były również zajęcia komputerowe, w których uczestniczyły dzieci. W programie graficznym „Paint” uczniowie na mapie Włoch zaznaczali całą trasę, którą przebył główny bohater-pies Lampo. Wkrótce 3b zmierzy się z twórczymi zadaniami dodatkowymi realizowanymi w ramach projektu.

A. Bielecka

Data dodania: 2021-11-16 11:09:48