„CZYTAM Z KLASĄ - lekturki spod chmurki”

Klasa 3b zakończyła przygodę z trzecim modułem, a tym samym całym projektem czytelniczym. Lektura, z którą tym razem uczniowie się zmierzyli, to „Sposób na Elfa" autorstwa Marcina Pałasza.  Dzieci po raz kolejny podejmowały szereg działań związanych z omawianą książką. Rysowały portret głównego bohatera, ulubione wydarzenie, uzupełniały informacje w lekturniku. W grupach wykonały także ciekawą i  twórczą pracę, przedstawiając „lekturę na wieszaku". Na zakończenie zorganizowały „lekcję pod chmurką", na którą zaprosiły panią z biblioteki szkolnej. W miłej atmosferze na świeżym powietrzu, wysłuchały czytanej przez p. Magdę książki autorstwa Barbary Gawryluk: „Dżok: legenda o psiej wierności” oraz w nawiązaniu do niej wykonały pieski z balonów, co szczególnie przypadło im do gustu.

Realizacja projektu była dla uczniów ciekawym doświadczeniem. Rozbudziła w nich ciekawość literacką, rozwinęła aktywność czytelniczą, a także była świetną okazją do integracji zespołu klasowego.

Angelka Bielecka

Data dodania: 2022-06-14 20:05:51